Yumurta akı maskesi mucizeleri

Yumurta Akı Maskesi Faydaları Nedir?

Yumurta akı maskesi, cildi sıkılaştırmak ve gençleştirmek için harikadır. Cilt yüzeyindeki büyük gözenekleri büzerek yağlı ciltler için harikalar yaratarak aşırı yağı azaltır. Büyük gözenekler aynı zamanda,  aknelere neden olan bakteriler için potansiyel üreme alanlarıdır, bu da gözenek sıkılaştırıcı yumurta akınının aknenin azalmasına yardımcı olabileceği anlamına gelir.

Yumurta Akı Nelere İyi Gelir?

 Ayrıca, yumurta akı,  akneye neden olan bakterileri öldüren bir enzim olan lizözüm olarak bilinen bir bileşen içerir. Yumurta akındaki protein cildi onararak kırışıklıkların azalmasına yardım eder. Yumurta akındaki potasyum cildi nemlendirir ve cilt nemini korur. Yumurta akındaki magnezyum yaşlanma sürecini yavaşlatır. 
Egg white face mask: Benefits and how to make one
yumurta akı maskesi

Yumurta akı maskesi için malzemeler:

  • 1 yumurta beyazı
  • 1 tatlı kaşığı taze limon suyu
  • ½ tatlı kaşığı bal
Şimdi bu yüz maskesindeki ekstra bileşenlerin her birinin yararına bir bakalım:
Bal: Harika bir antiseptik ve antibakteriyal özellikte bir maddedir. Aynı zamanda cilt nemlendirici ve cilt aydınlatıcı özelliği vardır. Doğal bal olmasına dikkat ediniz.
Limon: Limon da yine antibakteriyel ve antiseptik özellikler taşır. Aynı zamanda gözenekleri sıkıştırarak cilt aydınlanmasını sağlar ve lekeleri önlemeye yardım eder. 

Yumurta Akı Maskesi Yapımı

  1. Temiz bir karıştırma kabında, yumurta beyazı ve limon suyunu karıştırın ve karışımı köpürtün. Limon suyu yumurta beyazının kokusunu maskeler. ½ çay kaşığı bal ekleyin ve iyice karıştırın.
  2. Gözeneklerinizi açmak için yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Temiz eller veya pamuk topu kullanarak, karışımı yüzünüze uygulayın ve ağzınızın ve gözlerin etrafındaki hassas bölgelerden kaçının.
  3. Karışımın yüzünüze yerleşmesi ve kuruması için beklerken kendinizi rahatlayın.Derinlemesine uzanıp nefes alabilir, mutlu düşünceler düşünebilirsin!
  4. Maskeyi 10-15 dakika bekletin. Karışım yüzünüzde tamamen kuruduğunda, yüzünüzün tüm bölgelerini dairesel hareketlerle temizleyerek ılık su kullanarak hafifçe ovalayın.
  5.  Bir havlu ile kurulayın ve cildinizin pürüzsüz hissine hayret edin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir