How To Get Away With Murder – Ters Köşe Sevenlere Sosyal İzolasyon Sürecinde Bir Solukta İzlenebilecek Bir Seri

İmdb:8.1

Tür: Gerilim, Dram, Suç, Hukuk

Yılı: 2014-2020

Süre: 40 Dk.

Yönetmen: Peter Nowalk

Oyuncular: Viola Davis, Billy Brown, Liza Weil, Alfred Enoch

Konusu: Bir grup hırslı hukuk öğrencisi ile onların criminal savunma derslerine giren gizemli profesörleri; hem kendi hayatlarını değiştirecek, hem de tüm üniversiteyi çalkalayacak bir cinayet davasına karışırlar. Peter Nowalk’ın yönettiği dizinin başrolünde bol ödüllü Viola Davis var.

 

Nasıl Bir Dizi Ki Bu How To Get Away With Murder? : Dizi isminin Türkçe meali olan “Cinayetten Paçayı Nasıl Kurtarırsınız?” sorusu aslında bir yanıt.  Annalise Keating (Viola Davis) hem home office çalışan adamı ipten alır dedikleri türden bir ceza avukatı,  hem de üniversitede  How To Get Away With Murder isimli dersi veren efsane bir hukuk profesörüdür. Her yeni dönemin başında  öğrencileri arasında bir yarışma düzenler ve kazanan öğrenciler onunla ofisinde çalışma şansını elde eder. Seçilen bu öğrenciler A.Keating’in  yandaki fotoğrafta elinde tutmuş olduğu ödül heykelciği kazanmak için kıyasıya bir mücadeleye girişirler. Ta ki ofis bir cinayet mahaline; ödül ise cinayet silahına dönüşene kadar… Şimdi artık derste öğrendiklerini pratikte sınama zamanıdır. Cinayetten Paçayı Nasıl Sıyıracaklardır?

Neden İzleyecekmişim Ki Bu How To Get Away With Murder ‘ı? : Öncelikle ters köşe sevenler  her bölüm sonunda ziyadesiyle istediklerini almakla kalmıyor aynı zamanda her sezon finalinde kombo yaparak taçlandırıyorlar. Her bölüm sezon finalinden verilen  bir kaç parça kare  puzzle  yapar gibi yavaş yavaş yerine  oturuyor. Olay örgüsü bu yönden çok dikkat çekici. Belirtmeden geçmeyelim  dizideki her oyuncu ayrı ayrı şahsına münhasır iyilikte olsa da,  aralarında  Viola Davis’in oyunculuğu öyle muhteşem ki  bu ablamızın ağzını doldura doldura konuştuğu, önüne gelene gözünü kırpmadan lafı çaktığı bazı sahneleri geri sarıp tekrar tekrar izleyerek mest olmamak elde değil.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir